Wspomnienia z Czarnego Lądu

,,Afryka zostało moje serce gdzieś tam, Afryka i teraz bardzo tęsknię” – tak śpiewał wokalista zespołu Skaner w 1997 roku. Kto jeszcze zostawił tam część siebie i chciałby wrócić? Co zrealizował podczas swojego pobytu w Afryce? Przekonajcie się sami.

18.10.2018 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie, w sali wypełnionej po brzegi, odbyło się spotkanie z zapalonym podróżnikiem, artystą i blogerem prowadzącym facebookowy profil ”Oko Ziemi”, gdzie uwiecznia swoje podróże i szlaki, które przeciera.


Michał Miziarski, bo o nim mowa, to młody człowiek pełen pasji. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim postanowił ruszyć w świat i tak do dziś z powodzeniem fotografuje i dokumentuje w social mediach swoje podróże. Łatwiej byłoby zapytać gdzie go nie było, niż gdzie był.


Tym razem Michał opowiadał o swoim kilkumiesięcznym pobycie w Afryce, a dokładniej w Tanzanii. Po zebraniu środków na podróż i wykonaniu niezbędnych szczepień, ruszył z misją w trasę, na bieżąco dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Zafascynowani jego osobą ludzie, którzy przybyli na spotkanie mogli posłuchać o zwyczajach mieszkańców, działalności Sióstr Zmartwychwstanek, pomocy w wybudowaniu przedszkola i projekcie, który został zorganizowany przez podróżnika – ”Plemię Marzycieli”. Projekt ten miał na celu przeprowadzenie warsztatów fotograficznych, plastycznych i tworzenia origami, by odkryć talenty wśród dzieci z Tanzańskiej wioski Buturu.

Powiedział wtedy: ,,Uważam, że największą inwestycją jest inwestycja w człowieka. Moją misją jest odkrycie talentów”.


Całą prezentację uświetniały zdjęcia, z którymi w większości wiązały się różne przeżycia i przygody, oraz niesamowity strój prowadzącego wprost z Czarnego Lądu. Prelegent w sposób bardzo obrazowy przybliżył uczestnikom odległy świat, którego mieszkańcy wcale nie są nam tak odlegli. Mają swoje plany, marzenia, troski i talenty.


Jeśli zainteresowała Was działalność Michała Miziarskiego, możecie śledzić go na instagramie i facebook’u. Efekty projektu ”Plemię Marzycieli” również są tam dostępne.

Powiązane posty

Dodaj komentarz