Wampiriada – honorowe krwiodawstwo

Krwiodawstwo to jedna z najłatwiejszych form pomocy chorym. Oddanie krwi zajmuje chwilę, a wiele daje szczęścia innym, jak i oddającym mającym satysfakcję z pomocy innym. Wampiriada to projekt działający przy Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, który polega na zachęcaniu innych do oddawania krwi.

Projekt działa prawie w całej Polsce i cieszy się bardzo dobrą sławą. Łatwo zdobywa partnerów, bo kto by nie chciał być „Tym co wspiera akcje charytatywne”. Zdawałoby się, że skoro oddanie krwi jest bardzo łatwe to nie jest czymś ważniejszym od wszelkich innych akcji charytatywnych skierowanych na pomoc innym. Jednak tak nie jest, gdyż donacja ma taką samą wagę, jak przekazywanie organów czy przeznaczanie pieniędzy dla potrzebujących. Każdy z nas ma w sobie dobro, którym może podzielić się nim z innymi, a dobro jest zaraźliwe i  czekamy na jego epidemię.

Na naszej uczelni Wampiriada jest właśnie w kulminacyjnym punkcie edycji jesiennej. Przedwczoraj życiodajny płyn można było oddać na Wydziale Ekonomicznym. Wczoraj krew zbieraliśmy na Wydziale Nauk Społecznych. Ekipę „wampirków” można było spotkać też dziaj na Wydziale Prawa i Administracji. Łącznie zarejestrowało się 395 osób, a 264 dokonały donacji, co łącznie dało 118,8 l krwi. 

Podsumowując, oddawanie krwi jest szlachetne, a projekt ciekawy. W dodatku oprócz słodkości można otrzymać inne ciekawe nagrody.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć na fanpage NZS UG lub na wydarzeniu Wampiriady.

Powiązane posty

Dodaj komentarz