Polacy z medalem na Igrzyskach Olimpijskich

Poniedziałek 19 lutego 2018 roku to data, której żaden fan skoków narciarskich, a zarazem żaden Polak, nie zapomni. Po sobotnim indywidualnym konkursie na „dużej” skoczni i zdobyciu na niej trzeciego z rzędu złota olimpijskiego przez Kamila Stocha, oczekiwania były ogromne. Ale stało się, Polscy skoczkowie napisali własną historię i zdobyli pierwszy w historii medal olimpijski w konkursie drużynowym.

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/pjongczang-2018/a/pjongczang-2018-druzyna-na-medal-polscy-skoczkowie-na-podium-igrzysk-wyniki,12945642/

Każdy występ Polaków na igrzyskach w drużynowym konkursie jest coraz lepszy. W 2010 roku w Vancouver, pod wodzą Adama Małysza Polacy zajęli 6 miejsce. W 2014 wtedy już Kamil Stoch poprowadził naszą reprezentacje na pechowe 4 miejsce, lecz tym razem chłopacy zrobili coś czego nie zrobił nikt przedtem i po długiej walce zdobyli upragniony medal.

Nasza czteroosobowa drużyna w poniedziałkowym konkursie w Pjongczangu wyglądała następująco: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Dodajmy do tego, że bohaterem obu serii nie był tylko Kamil, świetnym skokiem popisał się także Dawid Kubacki, który po pierwszej serii zajmował 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Oczywiście nasz złoty medalista skoczył jeszcze dalej i po pierwszej serii zajmował 2 miejsce.

Niestety swoje skoki za pierwszym razem zepsuli Maciej Kot (skacząc 129,5 m) oraz Stefan Hula (130 m). Po pierwszej połowie konkursu, Polacy zajmowali trzecie miejsce z łączną ilością punktów 540,9 i tracili tylko 3 pkt do Niemców oraz 5 do Norwegów. Dobrą wiadomością dla kibiców było to że przewaga nad czwartą Słowenią obejmowała 47 punktów, co oznaczało, że medalu raczej nie stracimy. Pod koniec drugiej serii, po znakomitym 134 metrowym skoku Stefa Huli (w złych warunkach), Polacy zajmowali 2 miejsce, lecz szanse na srebro zabrali nam Niemcy, po których skoku spadliśmy znów na 3 miejsce i traciliśmy do nich 3,4 punktu. Ostatecznie konkurs drużynowy wygrywają Norwegowie, za nimi Niemcy a podium z brązowym, ale jakże ważnym medalem, zamykała reprezentacja Polski.

http://www.pomorska.pl/sport/sporty-zimowe/a/io-pjongczang-2018-skoki-narciarskie-konkurs-druzynowy-braz-dla-polakow-wyniki-relacja-online-19022018,12944554/

 

Powiązane posty

Dodaj komentarz