Musical „W1KT0R14” – młody artysta

 

  Interesujesz się teatrem? A może lubisz musicale? Uwielbiasz historie pokroju science-fiction? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco zatrzymaj się na chwile i przeczytaj do końca.

Wokół nas niewątpliwie żyje dużo ambitnych, utalentowanych i kreatywnych ludzi. Wielu z nich jednak nie ma możliwości realizowania swoich dzieł na większą skalę, jeśli w ogóle mogą gdzieś je przedstawić. Jednakże spośród tych osób wyłamał się student pierwszego roku kulturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego oraz od niedawna sympatyk Niezależnego Zrzeszenia Studentów stacjonującego przy tej samej uczelni. O kim mowa? Grzegorz Orlikowski to młody człowiek z głowa pełną pomysłów, autor scenariusza i reżyser spektaklu pt.“W1KT0R14“, który swoja premierę miał 25 lutego 2018 roku na deskach Ośrodka Kultury w Łęgu (gm. Czersk). Musicalowa opowieść science-fiction autorstwa młodego studenta opowiada o problemach świta współczesnego.

Główny wątek rozgrywa się w domu młodego biznesmena. Nie jest wątpliwy fakt, że stać go niemal na wszystko – na prywatnego robota również. Wiktoria (bo tak właściciel nazywał swoją mechaniczna służąca o nazwie seryjnej W1KT0R14) jest pogodną maszyną, która ze skruchą znosi złe traktowanie przez Marka. Mimo ciągłych wyzwisk i innych przejawów agresji robot bez żadnych słów sprzeciwu wykonuje swoją pracę do czasu, gdy zostaje „zwolniony“ i wyrzucony na ulice.

Mamy do czynienia z porywającą historią opowiadającą o tym, jak bardzo otaczający nas świat został opanowany przez konsumpcjonizm. Nie ma w nim miejsca na dobro, przyjaźń i miłość. Liczy się tylko pogoń za karierą i pieniądzem. Wspaniała realizacja młodego artysty próbuje uświadomić nam, jakie czekają nas konsekwencje, gdy damy porwać się przez wir pożądania wszystkich dóbr materialnych. Dzięki temu jest dla ludzi przestrogą przed zatraceniem się w skomercjalizowanej rzeczywistości.

Spektakl realizowany jest w ramach Projektu Vitruvius przy współpracy Stowarzyszenia “Grupa M – możesz wszystko” znanego z tytułów takich jak “Taniec wampirów” (teatr Roma), “Metro” czy “Romeo i Julia” (Studio Buffo) – każdy z nich został wystawiony za zgodą odpowiednich osób.

Za każdym razem, gdy sztuka była wystawiana ośrodek niemal pękał w szwach a wejściówki rozchodziły się w mgnieniu oka. Nie da się zatem ukryć, że „W1KT0R14” cieszy się wielkim powodzeniem. Jest to dowodem na to, że ludzie chcą widzieć działalność młodych artystów, tym bardziej jeśli jest ona tak wspaniała, dopracowana w każdej możliwej kategorii i jak najbardziej prawdziwa.

Ostatnia szansa na to by zobaczyć spektakl “W1KT0R14” w tym sezonie jest 27 kwietnia. Tego dnia o godzinie 10:00 oraz 18:00 zostanie wystawiony w Chojnickim Centrum Parku znajdującym się przy ulicy Huberta Wagnera 1. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie to dosłownie ostatni występ Projektu Vitruvius i będzie można zobaczyć go jeszcze w kolejnym sezonie.

Powiązane posty

Dodaj komentarz