Mecz siatkarski Trefl Gdańsk vs Cuprum Lubin

Czy wiecie, że na piątkowym meczu w Ergo Arenie kibiców było aż 9 781 kibiców?

W poprzedni piątek Trefl Gdańsk grał przeciwko Cuprum Lubin.  Przy okazji były występy oraz pokazy związane z kulturą kaszubską. Przyczyną tak licznej publiki, był przyjazd dzieci z całego Pomorza na specjalne zaproszenie ze strony Trefla. Stowarzyszenie Trefl Pomorze i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zorganizowali przejazd około siedmiu tysięcy dzieciaków. Wszystko to, działo się w ramach akcji „Aktywne Kaszuby”. Poprzez to Plusliga oraz Ergo Arena odnotowali największą frekwencję od sezonu 2014/2015.

Podczas całego meczu mogliśmy zaobserwować wiele świetnych akcji obu stron piątkowego spotkania. Jednym z nich było zdobycie punktów blokiem, przez fenomenalnego Piotra Nowakowskiego. Wiele emocji przyniosła również druga partia. Początek był bardzo wyrównany (tzw. punkt za punkt).  Po zdobyciu przez obie drużyny po siedem punktów zarysowała się mocna przewag gości aż do momentu wyniku 18:22. Wtedy właśnie to Treflowi udało się zdobyć pięć punktów z rzędu, co przyczyniło się do przyszłej wygranej dla Trefla Gdańsk.

Ostatnia partia rozpoczęła się niesamowicie, ponieważ Trefl zdobył aż siedem punktów do jednego w porównaniu z gośćmi.  Można było zauważyć wyraźne zmienne u gości po tym zimnym  prysznicu. Niestety po naszej stronie z czasem pojawiały się wyraźne błędy w rozgrywce. Mimo to, nie zapowiadało się, by mecz miał się przedłużyć.

Mecz był bardzo emocjonujący.

 

 

 

Dodaj komentarz