I półfinał Muzykaliady- relacja

Za nami pierwszy półfinał Muzykaliady – muzycznego projektu Niezależnego Zrzeszenia Studentów, który ma na celu wyłonienie młodych talentów muzycznych, pragnących zaprezentować się szerszej publiczności. 11 listopada 2016 r. w klubie „Metro” w Gdańsku – Wrzeszczu Muzykaliada rozpoczęła swoją drugą edycję.

dsc_7478 Na scenie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć takich twórców jak Aldona Wierzbicka – absolwentkę klasy fortepianu Szkoły Muzycznej I stopnia w Białogardzie, która zaczarowała publiczność swoim talentem wokalnym. Aldona zagrała covery znanych i cenionych wykonawców takich jak m.in. Green Day, doskonale wprowadzając słuchaczy w klimat pierwszego półfinału konkursu. Następnie na scenie zagościł duet braci Michała i Bartosza Dopke – Bratoteka. Jak sami bracia przyznają – ich utwory są unikalne, ale można doszukać się w nich wpływu takich artystów jak np. Arctic Monkeys czy Waglewski Fisz Emade. Publiczności na pewno udało się usłyszeć w utworach braci nuty jazzu oraz klasycznego bluesa 🙂

Trzecim zaprezentowanym zespołem był „The Temporary Project”. W skład zespołu wchodzą Michalina Kujawa – wokal, Bogumił Bęzel – gitara, Tomek Szymański – bas oraz Maciej Adamczyk – perkusja. Utwory zagrane przez The Temporary Project poruszyły siedzącą częścią publiczności, a klimat imprezy dynamicznie nabrał tempa!

dsc_7663Ostatnim zespołem, który zaprezentował się tego wieczoru był Goostuff, którego członkowie wykonują muzykę na pograniczu grunge’u oraz alternatywnego rocka. Zespół Goostuff gościł na Trójmiejskiej scenie muzycznej w takich klubach jak Kwadratowa, Bunkier, X2 czy Busola. W skład zespołu wchodzą: Klaudia Król – wokal, Bartosz Dopke – gitara elektryczna, Bartosz Sikorra – gitara basowa oraz Bartłomiej Nowak – perkusja. Tego wieczoru zespół Goostuff najbardziej oczarował publiczność i większością jej głosów zagwarantował sobie wygraną w pierwszym etapie tegorocznej Muzykaliady. Ich utwory będziemy mogli ponownie usłyszeć na wielkim finale. Nie może Was tam zabraknąć!

Powiązane posty

Dodaj komentarz