Eurovision Song Contest 2019 – Dare to Dream

Wielkimi krokami zbliża się 64. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Tel Awiwie pod hasłem ,,Dare to Dream”, dzięki zeszłorocznej wygranej Netty, izraelskiej piosenkarki.

Kiedy i gdzie oglądać?
Półfinały odbędą się kolejno 14 i 16 maja, zakwalifikowane do finału piosenki wybrzmią po raz kolejny 18 maja. Całość transmitowała będzie stacja TVP.

Goście specjalni
Tegorocznymi gospodarze postarali się o liczne atrakcje; zaproszono wiele osób ze świata muzyki, część z nich znana jest z poprzednich edycji konkursu – Netta Barzilaj, Conchita Wurst, Måns Zelmerlöw, Gali Atari, Wierka Serdiuczka, Dana International, czy Eleni Fureira. Oprócz nich, na eurowizyjnej scenie pojawi się również… Madonna! Gościnnie zobaczymy także aktorkę Gal Gadot, znaną z roli w kultowej serii ,,Szybcy i wściekli” i ,,Wonder Woman”.

Polska
Tegorocznymi reprezentantkami są Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak, tworzące zespół Tulia. Dziewczyny zadebiutowały w 2017, wykonując cover ,,Enjoy the silence” grupy Depeche Mode. Na tę chwilę wiemy już, że Polska powalczy o wejście do finału 14 maja. Zespół Tulia z piosenką ,,Fire of Love (Pali się)” wystąpi jako czwarty tego wieczoru.


Czarnowidztwo bukmacherów i statystyków
Czwarte miejsce na liście nie cieszy się dobrą sławą. W ciągu ostatnich kilku lat większość wykonawców, startujących z czwartego miejsca, nie dostała się do finału. Bukmacherskie notowania od połowy marca nie zmieniają się, również na naszą niekorzyść – zajmujemy 31. miejsce, bez większych szans na wyjście z półfinału. Nie zapominajmy jednak o tym, że statystyki  nie są wyrocznią i dopiero konkurs zweryfikuje jak bardzo typowania były zbliżone do ostatecznych wyników.

Prognozowanie zwycięzcy na podstawie Spotify
Pierwsza piątka najczęściej słuchanych utworów pochodzi (w kolejności) z Włoch, Szwecji, Holandii, Francji, Hiszpanii. Polska znajduje się na 26. miejscu.

Czy dziewczynom uda się przełamać złą passę czwartego miejsca? Czy oryginalność połączona z polskimi akcentami i rockowym brzmieniem okaże się przepustką do finału? Na odpowiedzi musimy poczekać do 14 maja, a w międzyczasie pozostaje nam trzymać kciuki i wspierać nasze reprezentantki.

Kto według Was zostanie tegorocznym zwycięzcą?

(Zdjęcia: eurovision.tv)

Powiązane posty

Dodaj komentarz