Druga Otwarta Debata Oksfordzka Pracowników Naukowych

Dobra debata zawsze jest na miejscu. Możliwość zobaczenia na własne oczy porządnej konfrontacji z sensownymi argumentami była dla mnie zawsze fascynującą gratką. Tym bardziej debaty oksfordzkie (w których miałem przyjemność już kilkukrotnie uczestniczyć) są bliskie mojemu sercu. Ważny jest dobry temat, godny przeciwnik oraz chłodne spojrzenie na problem.

Na Wydziale Prawa i Administracji głośno jest o grupie znanej jako Ars Bene Dicendi, czyli klubu skupionego właśnie na debatach. Są to intrygujący ludzie poddający różne, często skomplikowane fakty w wątpliwość. Znani w środowisku akademickim już za niejedną odważną tezę wyprowadzają kolejną organizując debatę pod dumną nazwą:

„Ta izba uważa, że w zawodzie prawnika lepiej być cywilistą niż karnistą”

Kontrowersje przy samym tytule nie są bezpodstawne. Od dawna mówi się, po której stronie tej barykady warto stanąć w zawodzie, aby jak najlepiej zrozumieć panujące w naszym ustroju prawo. Ilu ludzi, a tym bardziej ilu prawników tyle najróżniejszych opinii w temacie. Otwarta konfrontacja pomiędzy cywilistami, a karnistami może przynieść powódź ciekawych wniosków związanych z zawodem, lecz także ze zrozumieniem panujących w naszym kraju założeń.

Niemniej w tym miejscu pozwolę sobie przytoczyć słowa gospodarzy debaty, aby przybliżyć Wam, drodzy czytelnicy, co spotka nas już niedługo na WPiA. Tym samym cytuję:

Klub Debat Oksfordzkich „Ars Bene Dicendi” ma przyjemność zaprosić na Drugą Otwartą Debatę Oksfordzką Pracowników Naukowych pt. „Ta izba uważa, że w zawodzie prawnika lepiej być cywilistą niż karnistą”. Debata będzie mieć miejsce 6.06, tj. w czwartek, o godz. 17 w audytorium A na WPiA. Debata z założenia prowadzona będzie pół żartem pół serio, ponieważ w tej formule staramy się zintegrować nie tylko środowisko studenckie wydziału, ale też całego uniwersytetu. Pierwsza odsłona wydarzenia spotkała się z niemałym odzewem ze strony widzów, którzy mogli brać czynny wpływ w toczącej się dyskusji. Tym samym, ponownie spodziewamy się usłyszeć ważkie przemowy i silne argumenty, emocji na pewno nie zabraknie!

Zostaje mi tylko gorąco zaprosić Was na to wydarzenie! Wspominając minione spotkania Ars Bene Dicendi zapowiada się bardzo ciekawa debata. Spodziewam się silnych argumentów, ciekawych zwrotów akcji oraz odważnych wniosków.

Widzimy się na miejscu?

Gawęda

Powiązane posty

Dodaj komentarz