Druga młodość Ich Troje – koncert w Trójmieście

Jeszcze niespełna 16 lat temu byli najbardziej rozpoznawalnym zespołem w Polsce. Każdy znał ich piosenki, których nie mogło zabraknąć na żadnej imprezie i żadnym festiwalu. Nie owijając z bawełnę – byli po prostu na samym szczycie. O kim mowa? Oczywiście o kultowym zespole Ich Troje.

Za formalną datę powstania zespołu uznaje się rok 1995. Grupa wiele przeszła w czasie swojego istnienia, co niewątpliwie było spowodowane między innymi relacjami uczuciowymi lidera grupy. Z pierwszym żeńskim członkiem zespołu (Magda Pokora, znana pod pseudonimem Magda Femme) był żonaty przez 5 lat. Ze względu na ich rozejście się do zespołu dołączyła nowa wokalistka – Justyna Majkowska, z którą nagrali najwięcej przebojów. „Za jej kadencji” zespół był również w swojej najlepszej formie. W 2003 roku reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji, gdzie zajął jedno z wyższych dla naszego kraju miejsc – siódme. Był to ich ostatni występ w takim składzie – Justyna zrezygnowała z dalszej kariery w zespole. Kolejną wokalistką zespołu została Anna Świątczak, która również później została jego żoną. Pięć lat później małżeństwo się rozpadło, a wraz z nim rozpadł się zespół. W 2013 roku reaktywował się i w jego szeregi wstąpiła Marta Milan. Obecnie w skład zespołu od początku 2017 roku wchodzi była uczestniczka The Voice of Poland – Agata Buczkowska.

Świeżość i młodość wstąpiła do Ich Troje. Czyżby przeżywali swoją drugą świetność? Z nową wokalistką mają już na koncie nowy krążek oraz są w trakcie trwania trasy koncertowej. Jednym z ich przystanków było Trójmiasto. 13 października tego roku w jednym z sopockich klubów miał odbyć się koncert Ich Troje. Jednakże dwa dni przed wydarzeniem, Michał Wiśniewski udostępnił na swoim facebooku informację, że koncert odbędzie się innym miejscu ze względu na niewypełnienie wszystkich warunków przez lokal. Ostatecznie zespół zagrał w Gdyni w Studiu Panika. Wszystkie bilety, których było 350 zostały wykupione, a zaledwie tylko kilka z nich zwrócone (możliwość ich oddania spowodowana była nagłą zmianą lokalizacji).  W sobotni wieczór fani zespołu bawili się w najlepsze. Stojąc pod sceną miało się wrażenie, że Ich Troje nie miało żadnej przerwy w swojej historii. Całkiem tak jakby wciąż cieszyli się tą samą wielką popularnością co 16 lat temu. Widownia znała tekst każdej piosenki – nie ważne, czy była ona kiedykolwiek singlem, czy pojedynczym utworem na płycie. Nowości grane przez zespół także były głośno odśpiewywane.

Podsumowując – Ich Troje nadal żyje i ma się dobrze! Niektórzy ludzie nie chcą wierzyć w to, że zespół wciąż istnieje i gra, ale jednego nie można zaprzeczyć – Michał Wiśniewski i jego grupa przez bardzo długi czas byli i jeszcze będą w pamięci i sercach polskiej publiczności.

(fot. Karolina Gąsiorowska)

Powiązane posty

Dodaj komentarz