Bal Zakończeniowy kulturoznawstwa na UG

Studniówka na studiach? Można tak to nazwać. W tym roku grupa studentów kulturoznawstwa z trzeciego roku – The Flamingers (w składzie: Weronika Bańkowska, Karolina Gąsiorowska, Karolina Wohlert, Andrzej Juszczuk), zorganizowała dla swoich kolegów i wykładowców Bal Zakończeniowy, którego celem była integracja oraz wspólne uczczenie spędzonych ze sobą trzech lat na Uniwersytecie Gdańskim.

A wszystko to miało miejsce w miniony czwartek 23 maja na Wydziale Filologiczno-Historycznym. Miejsce imprezy uległo nagłej zmianie z niezależnych od organizatorów przyczyn. Przyjęcie kulturoznawców rozpoczęło się od formy oficjalnej, którą było powitanie gości i przemowa dr Barbary Świąder-Puchowskiej, czyli prowadzącej przedmiot, w ramach którego zorganizowane wyło to wydarzenie. Następnie odbyło się wręczenie „Kulturoznawczych Oscarów”, którymi były „Złote Flamingi”. Dlaczego właśnie tę zwierzę? Ponieważ flaming od kilku lat uznawany jest za symbol kulturoznawstwa na naszej uczelni. Przez to powstał również pomysł na stylizację całej uroczystości. W sali gościło wiele flamingów, liści egzotycznych i różowy – tak jak pióra owego ptaka – kolor. Podczas imprezy, każdy miał mieć na sobie jakiś akcent różowego – goście w tym aspekcie nie zawiedli! Mieli różowe to, co mogli np. szminkę lub krawat w różowe ryjki świnki.  Każdy student otrzymał swoją statuetkę w przeznaczonej dla siebie kategorii. Wykładowcy natomiast mieli wręczone ciasteczkowe flamingi oraz różowe babeczki. Wszyscy goście mogli robić sobie zdjęcia w wykonanej przez organizatorów instagramowej ramce.

Po rozdaniu nagród odbyło się krojenie tortu, a po nim przyjęcie zaczęło żyć własnym życiem. Uczestnicy rozmawiali ze sobą, oglądali zdjęcia z czasu swoich studiów, wspominali wiele studenckich sytuacji i oczywiście jedli przekąski, które zostały przygotowane przez wszystkich. 

Organizatorzy przedsięwzięcia chcieliby bardzo podziekować Złotemu Balonowi za udostępnienie

pięknych balonów, oraz Red Bullowi za zapewnienie dostatecznej dawki energii na czwartkowy wieczór. Szczególne podziękowania należą się 

przybyłym gościom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do doprowadzenia projektu do skutku. Jednocześnie przejawiają nadzieję, że zostaną prekursorami nowej tradycji wśród studentów kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim.

 

 

 

Powiązane posty

Dodaj komentarz