Australia za 8 dolarów

W poniedziałek, 7.11 na Politechnice Gdańskiej odbyło się spotkanie z Olą Ślusarczyk i Karolem Lewandowskim – właścicielami bloga podróżniczego „Busem przez świat”.  Z pasji jaką było podróżowanie zrobili swój sposób na życie.

australia-3Ich przygoda zaczęła się gdy jako studenci nie mieli wielkich funduszy na wyjazdy, a bardzo chcieli zobaczyć świat.  Kupili więc busa i do tej pory odwiedzili już 5 kontynentów i około 50 krajów.  Sala była pełna po brzegi i już godzinę przed spotkaniem dużo osób przyszło by zająć miejsca siedzące.

Spotkanie było prawie dwugodzinną opowieścią o ich 4-miesięcznej podróży starym busem po Australii oraz praktyczną prezentacją o tym, jak zorganizować własny wyjazd do tego kraju i jak tanio go zwiedzić. Para opowiedziała, jak przeżyli tak długi czas za 8 dolarów dziennie, jak trafili do kangurzego sierocińca, o fotopolowaniu na wieloryby i podróży przez australijski outback, gdzie miejscowości leżą w odległościach 1000 km od siebie. 

australia-4Wszyscy słuchali z zapartym tchem, niektórzy robili notatki. Poza historyjkami o przygodach podróżnicy podzielili się z widownią też praktyczną wiedzą – gdzie nocować, kiedy jechać, na co uważać, polecili kilka bardzo przydatnych aplikacji działających offline (co jest bardzo ważne, bo podróżując poza główną trasą zasięg mogli złapać raz na 2,3 dni).  Spotkanie wyszło świetnie, publiczność słuchała uważnie, była żywo zainteresowana tematem, a na koniec zadała mnóstwo pytań. Po wykładzie wszyscy chętni mogli zostać, przybić piątkę, porozmawiać lub kupić książkę z autografami.

Następnym podobnym wydarzeniem będzie „Jedna Azja, dwa spojrzenia.” 27 listopada.

 

australia-2

 

Autor: Natalia Chmielewska

Powiązane posty

Dodaj komentarz