Ambitniej na YouTube – Billie Sparrow

Duża część ludzi, a przede wszystkim młodych ludzi ogląda kanały na YouTube należące to bardziej lub mniej ambitnych osób. Znajdziemy tam wszelkiego rodzaju poradniki urodowe, kulinarne lub instrukcje wykonania jakichś rzeczy i wiele innych. Pośród tych filmów znajdują się też takie, w których np. osoby wylewają sobie na głowę kubeł zimnej wody lub robią tak zwane pranki. Pośród nich (często nawet niezauważalnie) widnieją nagrania osób, które rzeczywiście mają coś ciekawego do powiedzenia. Niewątpliwie należy do nich Weronika Szymańska, znana bardziej pod pseudonimem Billie Sparrow.

Weronika obecnie jest studentką trzeciego roku filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Bardzo interesuje się językiem polskim (z czego wynika jej wybór studiów), literaturą, językiem angielskim oraz językiem migowym. Wśród jej filmów możemy znaleźć m.in. takie, które pokazują to, jak wygląda życie studentów „od wewnątrz”, o problemach z samoakceptacją, ogłupianiu ludzi przez media, tolerancji itd.

W dużej mierze Weronika opowiada o swoich własnych doświadczeniach, albo o tych należących do jej znajomych. W większości jej filmy są bardzo życiowe. Można oprzeć się na nich w niektórych sytuacjach, które nas otaczają. Billie otwarcie opowiada o swoich poglądach i przekonaniach – taką rzecz bardzo ceni się w internecie, gdyż przy wyrażaniu swojej opinii nie jest nachalna i nieprzyjemna.

Sporo opowiada o sobie pokazując innym, że robiąc to, co się kocha można osiągnąć sukces. Od pewnego czasu Weronika szczególnie interesuje się językiem migowym i osobami głuchoniemymi. Z myślą o swoich widzach, którzy mogą posiadać taką dysfunkcję stworzyła akcję polegającą na dodawaniu napisów do swoich filmów, a w jej ślady poszło paru innych polskich youtuberów.

W swoich filmach mówi o rzeczach, które dla jej odbiorców są codziennością. Sama stwierdza, że nie chce być dla swoich widzów jakimś guru. Jako swoje zadanie uważa po prostu uświadamianie młodego człowieka w sytuacjach jakie na świecie nas otaczają. Czasem dla rozluźnienia atmosfery nagrywa filmy o tematyce luźniejszej, aczkolwiek wciąż nie pozbawia jej to gustu i smaku.

Niewątpliwie motywuje do bycia sobą oraz do dążenia własną drogą.

Warto też dodać, że w zeszłym roku Weronika wydała własny arkusz poetycki.

(http://www.ksiazkidobrejakczekolada.pl/2018/04/arkusz-poetycki-billie-sparrow-recenzja.html)

 

Filmy Billie Sparrow dotyczące studentów:

 

Dodaj komentarz