Konferencja WordUP Trójmiasto

Pierwszego lutego odbyła się konferencja dotycząca rozmaitych aspektów związanych  z użytkowaniem technologii WordPress. Co istotne wydarzenie było objęte patronatem samego producenta, który czuwał nad merytorycznym poziomem prezentowanych treści.

W ramach konferencji wygłoszono cztery referaty.  Pierwszy przedstawiła Katarzyna Gajewska. Był on poświęcony prowadzeniu własnego serwera oraz włączaniu go do sieci internetowej. Podczas prezentacji mogliśmy zapoznać się z funkcjonowaniem oprogramowania, które umożliwia przeprowadzenie całego procesu, a także dowiedzieliśmy się, w jaki sposób zainstalować platformę WordPress na serwerze lokalnym.

Kolejny referat, wygłoszony przez Tomasza Dziudę, dotyczył tzw. wtyczek (in. pluginów), czyli nakładek wprowadzających dodatkowe funkcjonalności.  Podczas wystąpienia poznaliśmy podziały, jakim te podlegają, zaś  pod koniec prezentacji przedstawiono nam całą ich gamę , potencjalnie uatrakcyjniającą strony internetowe.  Nie zabrakło również gorącej dyskusji, trwającej aż do przerwy. Do rozmów powrócono zresztą także po zakończeniu wszystkich wystąpień. W oczekiwaniu na kolejną  część konferencji gościom zaproponowano poczęstunek w postaci pizzy ufundowany przez partnerów – Corders Lab i Schibsted Tech Polska.

Kolejny referat przedstawił Kamil Porembiński. Dotyczył on hostingu, który jest niewątpliwie jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia strony internetowej. Zainteresowanym zaproponowano 10% rabat na hosting w firmie thecamels.org.

Ostatnia prezentacja dotyczyła wyboru  motywu – czy lepiej wybierać motywy płatne, czy darmowe? Magdalena Górecka prowadząca wystąpienie, zwróciła uwagę na to, że jest to zależne przede wszystkim od naszych finansów, które przekładają się możliwości korzystania z ofert, jakimi dysponujemy .

Wszystkie poniższe zdjęcia pochodzą z profilu organizatorów wydarzenia na portalu Facebook.

 

 

Dodaj komentarz