Certyfikaty UG

Certyfikaty to jedna z tych rzeczy, nad którymi studenci zastanawiają się po co są i skąd się w ogóle wzięły. Zasadniczo certyfikaty otrzymuje się po ukończeniu kursu językowego w ramach studiów znanego jako lektorat. Certyfikat jest potwierdzeniem poziomu językowego studenta poświadczonym przez autorytet uczelni. Przydaje się on do przepisania oceny z języka otrzymanej na jednej uczelni, gdy zaczyna się studia na drugiej uczelni.

Przykładowo: Na Uniwersytecie Gdańskim otrzymałem certyfikat C1 z języka angielskiego. Chcę zacząć drugi kierunek na Politechnice Gdańskiej, jednakże nie chcę powtarzać zajęć z języka. W takim wypadku składam wniosek o certyfikat przez Portal Studenta.

Na indywidualne konto wysyłam 20 zł z tytułem „Zadanie specjalne S386-18”.  10 dnia miesiąca certyfikat będzie gotowy do odbioru.

Certyfikaty mogą przydać się również w momencie poszukiwania pracy. Budując CV warto wspomnieć o posiadaniu zaświadczenia o poziomie językowym. Musimy jednak pamiętać, że certyfikaty zdobywane przez nas na uczelni nie mają tak dużej mocy sprawczej, jak te międzynarodowe, więc nie wszyscy pracodawcy mogą je w 100% respektować. Nie oznacza to bynajmniej, że lektoratów nie warto kończyć z dobrą oceną i nie należy się starać w trakcie studiów. Certyfikat jest jednak pewną wskazówką, że dana osoba coś jednak umie powiedzieć i zrozumieć w danym języku. Ponadto w przypadku rozpoczynania studiów na innej uczelni bądź przenoszeniu się na inną uczelnię, jest jedynym potwierdzeniem znajomości języka.

Więcej informacji na temat certyfikatów UG można znaleźć na stronie Centrum

Języków Obcych: https://cjo.ug.edu.pl/kursy_i_certyfikaty/certyfikaty_z_lektoratow

Powiązane posty

Dodaj komentarz